PYTANIA? ZADZWOŃ! +48728141248 LUB NAPISZ biuro@drinkmorewater.pl

Butelka wielorazowego użytku - jaką wybrać?

0
Butelka wielorazowego użytku - z jakiego materiału?

 

Butelka wielorazowego użytku - z jakiego materiału?

Butelki wielorazowego użytku są świetną alternatywą dla jednorazowych butelek z wodą. Przede wszystkim ze względu na oszczędności i ze względu na dobro środowiska.  

Używając ciągle tej samej butelki musimy szczególnie dbać o jej czystość. Nowoczesne bidony i butelki tworzone są z najwyżej jakości materiałów. Takie bidony mogę być użytkowane przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Jakie materiały wybierać? Dobrej jakości tworzywo sztuczne np. Eastman Tritan, butelki szklane z wysokiej jakości szkła boro-krzemowego, a w okresie jesienno-zimowym polecamy butelki-termosy ze stali nierdzewnej.  Polecamy unikać butelek z PET, który ma słabe właściwości i już po kilku użyciach może być zarysowany i odbarwiony.

Najpopularniejsze materiały butelek

Warto zwrócić uwagę na butelki ze szkła boro-krzemowego, które cieszą się coraz większa popularnością. Takie szkło jest bardzo wytrzymałe, lekkie, można wlewać do niego wrzątek – dlatego też dbanie o ich czystość jest dużo łatwiejsze niż w przypadku butelek plastikowych. Oczywiście jest to szkło i pomimo większej wytrzymałości może się stłuc. Dlatego też wielu producentów decyduję się na osłonki/etui z różnych materiałów. Warto spojrzeć na piękne butelki Equa

Butelki z Eastman Tritan, które cieszą się dużą wytrzymałością na uderzenia i zarysowania. Podobnie jak w przypadku szkła można do nich wlać wrzątek. Można też je myć w zmywarce, nie matowieją pod wpływem środków czystości, niestety nadruk na butelkach może z czasem się zmyć. Eastman Tritan został wykonany ze specjalnie zmodyfikowanego amorficznym kopoliestrem, który nie zawiera Bisphenolu A (BPA) i może bezpiecznie wchodzić́ w kontakt z żywnością̨ i napojami. A co najważniejsze butelki z tego materiału mogą być używane przez małe dzieci.Polecamy tutaj szczegołnie markę Equa.

Popularne stają się teraz butelki-termosy np. firm Regsy, Greeen Canteen, Bobble. Butelki te wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu kilku ścianek, mogą one utrzymywać niską bądź wysoką temperaturę. Butelki mogą więc służyć również jako termos, a ciepła temperatura utrzyma się do 24 h. Takie butelki są wytrzymałe na uderzenia i upadki.

Jak dbać o swoją butelkę? #ebutelka #drinkmorewater

Przede wszystkim należy myć ją jak najczęściej, najlepiej po każdym użyciu. Nie należy przechowywać jej bezpośrednio na słońcu i w wysokiej temperaturze, gdyż może to powodować szybszy rozwój bakterii. Jeżeli jest taka możliwość to po umyciu najlepiej przemyć butelkę gorącą wodą. W przypadku butelek z filtrem należy pamiętać, że elementów zawierających wkład nie należy myć płynem do naczyń, ani gorącą wodą.

Do czyszczenia szczególnie polecamy specjalną szczotkę do mycia butelek firmy Bobble. Szczoteczka wykonana jest z silikonu, łatwą nią czyścić wszystkie butelki i słoiczki a także inne naczynia, która mają wąskie wejścia.  Samą szczoteczkę łatwo utrzymać w czystości i nie niszczy się tak jak inne szczotki to butelek.

 

na zdjęciu piękna butelka Monstera Equa

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl