PYTANIA? ZADZWOŃ! +48728141248 LUB NAPISZ biuro@drinkmorewater.pl

Jaką butelkę dla dziecka wybrać?

0
Jaką butelkę dla dziecka wybrać?

Jaką butelkę dla dziecka wybrać?

Z okazji powrotu do szkoły i przedszkola przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najpopularniejszych butelkach dostępnych na rynku.

 

Butelka dla małego i dużego dziecka – Equa

 

 

Niezmienne od lat nasz bestseller to butelka Equa. Ponad 20 wzorów butelek, w dwóch pojemnościach – 400ml i 600ml, doskonałe zarówno dla przedszkolaków jak i dzieci w wieku szkolnym. Butelka wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa Easten Tritan, pozbawionego substancji szkodliwych dla zdrowia (BPA Free), odpornego na zarysowania i pęknięcia. Dla mnie największą zaletą butelki jest łatwość jej czyszczenia - można rozkręcić i dobrze umyć zarówno ustnik, nakrętkę jak i całą butelkę. Można myć w zmywarce.

 

Butelka z filtrem – Bobble, Water-to-Go, Dwets

 

Coraz popularniejsze na rynku są butelki z filtrem, dzięki którym wodę można uzupełniać bezpośrednio z kranu. Idealne do wody z kranu (z przeznaczeniem do picia) jest Bobble Infuse, butelka posiada klasyczny filtr węglowy, który usuwa zanieczyszczenia, chlor, drobnoustroje. Trzeba pamiętać, że butelki te można używać tylko do wody z bezpiecznego źródła.

Do filtrowania wody z niepewnych źródeł polecamy butelki Water-to-Go oraz Dwets. Obie firmy korzystają z technologii NASA, filtr usuwa z wody ponad 99% wirusów i bakterii. Dlatego mogą być używane zarówno w szkole/ przedszkolu jak i na różnych wycieczkach. Działanie jest potwierdzone licznymi badaniami i certyfikatami.

 

Butelki z blokadą i chowanym ustnikiem – Contigo, Kambukka

 

Bardzo wysokiej jakości są butelki marek Contigo i Kambukka. Stworzone z niewzykle wytrzymałego na zarysowanina i stłuczenia materiału - Eastan Tritan. Butelki posiadają też dodatkowe udogodnienia – blokada przed wylaniem napoju, uchwyt do przenoszenia i chowany, higieniczny ustnik. Dostępnych są w kilku wzorach i dwóch pojemnościach.

Hasło naszego sklepu to - Drink More Water ! Dlatego też chcemy Was zachęcić, żeby dziecku dawać do picia przede wszystkim wodę!

 

Dlaczego dzieci powinny pić wodę?

Nawyki żywieniowe kształtują się na samym początku życia, warto zadbać, żeby były to zdrowe nawyki.

Picie wody wpływa pozytywnie:

💧na koncentrację,

💧prawidłowy rozwój,

💧odpowiednią masę ciała,

💧zapobiega próchnicy,

Warto, żeby głównym napojem spożywanym przez dzieci była właśnie woda.

Jak już wiemy, dlaczego picie wody jest tak ważne, to teraz opiszemy Wam, ile tej wody należy pić. Większość dorosłych wie, że powinna wypijać ok 2- 2,5 litrów wody dziennie.

A ile wody powinny pić dzieci?

 

Do odpowiedniego nawodnienia dzieci w wieku 1-3 lat potrzebują około 4 szklanek napojów dziennie – wliczając w to wodę, herbaty, soki i mleko. Wraz z wiekiem wzrasta też zapotrzebowanie na wodę. Dziecko w wieki 4-8 lat potrzebuje już ok 5 szklanek, a starsze dzieci nawet 7-8 szklanek. Zapotrzebowanie na wodę oraz kalorie wyliczane jest na podstawie metody Hollidaya i Segara

Trzeba pamiętać, że te ilości zależy od konkretnej osoby i trzeba jest dostosować w zależności od poziomu aktywności, pory roku, temperatury i wilgotności powietrza.

Warto dbać o to, żeby głównym napojem spożywanym przez dzieci była właśnie woda. Dziecko nie przyzwyczaja się do słodkiego smaku, dzięki czemu łatwiej mu będzie w dorosłym życiu zrezygnować ze słodzonych napoi.

 

 

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl